Last Christmas…

...we gave you our show- mogą powiedzieć uczniowie klasy III G odpowiedzialni w tym roku za przedstawienie świąteczne. I rzeczywiście dali pokaz swych komediowych i muzycznych zdolności, serwując widzom niezłą zabawę. Szczególne zainteresowanie wzbudził “bardzo nudny konferansjer”. Pieczołowicie maskując swą prawdziwą tożsamość, skłonił widownię do niemal matematycznych rozważań nad równaniem z jedną (ale za to jaką) niewiadomą. Sukcesy w identyfikacji równały się niemal z piątką z matematyki (!).

Ważną częścią świątecznych uroczystości był teleturniej “Jaka to kolęda”, w którym zmierzyli się przedstawiciele poszczególnych klas. Zwyciężczynią okazała się Asia (I LO), która nie tylko pokonała rywalki w dwóch pierwszych rundach, ale i w finale łatwo rozpoznała odegraną na ukulele melodię.

Rymowane życzenia “Orbi et Kopaliński” zwieńczyły dzieło trzecioklasistów. Następnym punktem były wigilie klasowe pełne życzeń, smakołyków i prezentów. Miło było- tradycyjnie już- gościć w tych szczególnych okolicznościach Absolwentów, którzy nie zapomnieli, “skąd ich ród” i postanowili świętować razem z nami. Dziękujemy i zapraszamy!

Wesołych Świąt

Zimowa przerwa świąteczna

W związku z zimową przerwą świąteczną, w dniach 22.12.2018 - 1.01.2019 szkoła będzie nieczynna.

Bardzo Szlachetna Paczka

Za wielkie Serca- dziękujemy!!!

Kolejny weekend cudów za nami. W niedzielę, 9 grudnia dostarczyliśmy 49 kartonów wypełnionych najpotrzebniejszymi rzeczami do centrum operacyjnego Szlachetnej Paczki, skąd dary uczniów, rodziców, nauczycieli i innych przedstawicieli społeczności Szkół Kopalińskiego trafią do osób, którym dedykowaliśmy tegoroczną zbiórkę.

A wszystko zaczęło się jeszcze w listopadzie, kiedy to uczniowie klasy I Liceum dokonali wyboru rodziny, zapoznając się z historią wielu ludzi w trudnej sytuacji. Zdecydowali wtedy, że pomożemy pewnej pani i jej obłożnie choremu ojcu, którym kobieta na co dzień się opiekuje. Podopieczni fundacji “Wiosna” poprosili o bardzo podstawowe produkty- żywność, środki czystości i produkty do pielęgnacji chorego, Odpowiedź społeczności Szkół “Kopalińskiego” przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Już od pierwszych dni rozpoczęły się klasowe zbiórki, znoszenie, dokładanie. Uczniowie, nauczyciele, rodzice, dziadkowie- wszyscy włączyli się do akcji. Kartony, siatki, reklamówki zaczęły wypełniać korytarze, a telefony z pytaniami, co jeszcze potrzeba, nadal nie milkły. W miniony piątek pierwszoklasiści zabrali się za pakowanie i okazało się, że brakuje… kartonów. Ale to taki chwilowy brak, który cieszy, bo pokazuje wielkie serca ludzi.

I znowu, nie po raz pierwszy, czyjeś święta będą piękniejsze dzięki nam. Ale i my wszyscy jesteśmy beneficjentami tego niezwykłego wydarzenia. Ten magiczny czas empatii i solidarności, dzielenia się i wspólnoty, współczucia i radości pokazał naszą najlepszą stronę i najlepiej przygotował nas na nadchodzące święta.

WSZYSTKIM za WSZYSTKO dziękujemy!

Maraton Pisania Listów

Po angielsku i po polsku, ręcznie lub komputerowo, w grupie lub indywidualnie, w zamyśleniu lub podczas wymiany zdań z innymi- w ten sposób pisaliśmy listy dla Amnesty International, by tym symbolicznym gestem wesprzeć walczących o prawa ludzi i zwierząt, za ową walkę więzionych i prześladowanych.

W tym roku po raz drugi dołączyliśmy do tej międzynarodowej akcji, stając w obronie więźniów sumienia z całego świata. Pisaliśmy m.in. do prezydenta Kenii, obrońców lasów, dyrektora policji w Indiach. Interweniowaliśmy w sprawie walczących o prawa społeczności LGBT, prześladowanych na Białorusi, 14 Polek zaatakowanych podczas pokojowej demonstracji. W stulecie przyznania praw Polkom skupiliśmy się na kobietach, broniąc tych, które bronią innych, a których nie ma kto bronić.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali Maraton, łącząc go z prelekcją o prawach człowieka oraz wszystkim, którzy dołączyli do pisania- za niezwykłą dojrzałość, mądrość, przyjazną atmosferę podczas tworzenia korespondencji. Dziękujemy także organizatorkom akcji “Słodkie czwartki” za sfinansowanie przesyłek. Razem możemy więcej!

Szczegóły akcji: https://maraton.amnesty.org.pl