Czas pracy sekretariatu

W dniu 16 sierpnia (piątek) sekretariat szkoły będzie nieczynny.

Ostatnie takie pożegnanie

W środę, 19 czerwca pożegnaliśmy nie tylko rok szkolny 2018/19, ale i gimnazjum, gdyż ostatni rocznik tej placówki zakończył właśnie edukację. Nasza szkolna uroczystość utrzymana była w tyleż radosnym- w końcu przecież nadeszły upragnione wakacje, co i nostalgicznym klimacie- wszak już nie usłyszymy o Dwujęzycznym Gimnazjum im. Władysława Kopalińskiego, które zapisało się i w historii miasta, i w pamięci uczniów oraz nauczycieli.

Idących “w świat” Absolwentów pożegnali uczniowie klasy I LO, którzy przygotowali spaghetti western opowiadający o sposobach werbowania niegdysiejszych pierwszoklasistów w szeregi uczniów “Kopala”. Rzecz działa się w saloonie “Pod Trzema Hienami”, a szeryfem tworzącym “grupę wybrańców” był tajemniczy Szla Gore, którego nie sposób nie skojarzyć z wychowawcą III G. Na zakończenie Absolwenci otrzymali pamiątkowe chusty i gwiazdy szeryfa.

Sami Trzecioklasiści przygotowali swego rodzaju mowę pożegnalną dla swojej szkoły. W pięknych słowach podziękowali oni rodzicom i nauczycielom za trud włożony w ich edukację i wychowanie.

Po tych wzruszeniach przyszedł czas na świadectwa, nagrody i gratulacje. Swoje wyróżnienia odebrali między innymi Absolwenci Roku liceum i gimnazjum, zdobywcy nagrody dyrektora, finaliści olimpiad oraz laureaci różnego rodzaju konkursów.

Uroczystość zamknęło przemówienie Pani Dyrektor. Przekazała ona informacje o bardzo wysokich średnich wynikach matur ustnych oraz egzaminu gimnazjalnego. Życząc wszystkim pogodnych i radosnych wakacji, Pani Dyrektor apelowała o rozsądek i zachowanie ostrożności w każdej sytuacji. My również dołączamy do tego apelu.

Udanego wypoczynku!

Czas pracy sekretariatu

Informujemy, że w dniu 21 czerwca (piątek) sekretariat będzie nieczynny. W czasie wakacji sekretariat czynny będzie w budynku przy ul. Nadbrzeżnej 12 w godz. 9.00-13.00.

Komers

Na ten wieczór ósmoklasiści oraz uczniowie gimnazjum czekali od dawna... I wreszcie nadszedł siódmy dzień czerwca, wybiła godzina 19.00, kiedy to pod salą nr 21 zaroiło się od przepięknych dam i eleganckich kawalerów! Tak, proszę Państwa - rozpoczął się pierwszy w historii Dwujęzycznych Szkół im.W.Kopalińskiego komers na zakończenie szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszystkich przybyłych przywitała Pani Dyrektor Magdalena Klimczak, życząc niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy aż do północy. Wkrótce potem DJ Łukasz Luszczak przejął stery i...zaczęło się! Feeria kolorowych świateł i dźwięków muzyki porwała wszystkich, a niezwykłe kreacje uczestników ubarwiły jeszcze bardziej ten piątkowy wieczór. Było mnóstwo radości i śmiechu, stoły uginały się pod przepysznym jedzeniem (catering zapewniła firma Peperosso), a fotobudka przyniosła ogrom prześmiesznych fotografii. Nad całością zabawy czuwali wychowawcy klas ósmych oraz inni nauczyciele i nieocenieni rodzice. Po pięciu godzinach wyśmienitej zabawy wybiła północ i - wzorem Kopciuszka - uczestnicy powoli zaczęli opuszczać salę balową. Wspomnienia z tego wieczoru na pewno zapadły w pamięć każdej damy i każdego kawalera, a wspomnień - na szczęście -nie zabierze im nikt. Niech trwają i przynoszą przez długi czas mnóstwo radosnych i wzruszających emocji.

Prezent od Trójki

Z radością informujemy o niezwykłym wyróżnieniu, jakie nas ostatnio spotkało. Słuchając wieczornej audycji w radiowej Trójce poświęconej prezentacji książki “Poland in 100 Words”, nasza polonistka poprosiła autorów programu o jeden egzemplarz dla naszych dwujęzycznych szkół. I stało się- redaktor Katarzyna Borowiecka wysłała nam tę niezwykłą publikację wydaną w języku angielskim a poświęconą polskim słowom, które w sposób szczególny nas, Polaków charakteryzują.

“Quarks, Elephants & Pierogi. Poland in 100 Words”- bo tak brzmi pełny tytuł- to książka autorstwa M. Glińskiego, M. Daviesa i A. Żuławskiego wydana przez portal culture.pl. Autorzy wybrali 100 słów, których historię i znaczenie w ciekawy, czasami zabawny sposób opowiadają. Oprócz tych wymienionych już w tytule znajdziemy tu opowieści o wyrazach takich jak: styczeń, imieniny, żółć czy partykuła no. Wszystko to wydane w nowoczesnej oprawie i - jak już wspomnieliśmy- po angielsku, czyni tę publikację szczególnie wyjątkową.

Bardzo dziękujemy Programowi Trzeciemu Polskiego Radia i portalowi culture.pl za ten niezwykły prezent, który nas wszystkich bardzo ucieszył. Książka ta zajmie szczególne miejsce w naszej biblioteczce.