Aktualności

Kopal’s got Talent dla świetlic środowiskowych

W poniedziałek, 4 lutego uczniowie klasy II LO przy współpracy przedstawicieli innych klas po raz kolejny zorganizowali charytatywny koncert, w którym udział wzięli przedstawiciele społeczności szkolnej oraz zaproszeni goście.

Ponaddwugodzinna impreza zgromadziła fantastyczną publiczność, która niemal w całości wypełniła salę widowiskową Bielskiego Centrum Kultury. Biletami wstępu były tym razem dary przeznaczone dla Zespołu Placówek dla Dzieci i Młodzieży PARASOL- sprzęt sportowy, artykuły plastyczne, pomoce naukowe. Udało się zebrać kilka dużych kartonów. Za wsparcie placówek oraz wrażenia artystyczne podziękowała kierująca nimi pani Anna Olszowska.

Na widowni, oprócz uczniów “Kopalińskiego” oraz LO nr V, nauczycieli, rodziców oraz krewnych młodych artystów zasiadła również młodzież ze Steenwijk (Holandia) i Saint Quentin (Francja) goszcząca w naszym Liceum w ramach wymiany międzynarodowej. Koncert był także elementem bogatego programu ich wizyty w stolicy Podbeskidzia. Ze względu na obecność gości impreza miała- a jakże- charakter dwujęzyczny.

Na scenie królowała muzyka w różnych odsłonach i stylach, często z towarzyszeniem instrumentów “na żywo”. Nie zabrakło miejsca na taniec- tu jak zwykle dominowała silna reprezentacja Szkoły Tańca Cubana- zespoły WhatsUp, SoWhat i Klika pokazały klasę, moc, perfekcyjne przygotowanie pod okiem swoich trenerów- Doroty Rychty i Mikołaja Strzyża. Ciekawe układy, energia na scenie, doskonała synchronizacja i umiejętności tańczących wzbudziły podziw publiczności.

Po raz pierwszy były z nami Małe Syrenki- prowadzona przez Justynę Kubik grupa dancehallowa pokazała piękny i emocjonalny układ.Tańczące modern jazz Hanna Jędrys, i Julita Matysiak oraz duet Zuzanna Starowicz i Paulina Kawecka uzupełniły listę poruszających się na scenie w rytm muzyki. Wszystkie dziewczyny zostały nagrodzone gromkimi brawami za niezwykłe umiejętności, jakie zaprezentowały.

W stronę widowni popłynęły słowa poezji, przemówień i inteligentne żarty konferansjerów- Bianlki Łomnickiej oraz Jana Bobrowskiego. Zgromadzeni mogli również obejrzeć niepowtarzalny stand up przygotowany przez Stevena Shitij- Brytyjczyka, który opowiadał o swoich kulturowych doświadczeniach. Wchodząc do sali, widzowie podziwiali prace plastyczne i fotografie pięciu młodych artystek- Marii Targosz, Patrycji Pyki, Justyny Batyckiej, Weroniki Łobody oraz Karoliny Adamczyk.

W niezwykły nastrój koncertu wprowadził wszystkich Witold Dzierżewicz, wykonując najpierw “Imagine” Lennona, a później “Hallelujah”. Akompaniament zapewnili Alex Leda i Maciej Mikołajec. Silna reprezentacja szkoły podstawowej zaprezentowała różnorodny repertuar- Zofia Kania “Piosenkę drewnianych lalek”, Nikola Gach “Shotgun” (jej młodsze koleżanki i kolega prowadzeni przez Julkę Maszczyk-Andurę przygotowali układ taneczny do tej piosenki), Anna Garbień “Uncover”, a Krzysztof Żmij “Balladę o Dzikim Zachodzie”. Szczególny entuzjazm zwłaszcza wśród francuskiej części publiczności wywołała Weronika Maga brawurowym wykonaniem utworu “Si jamais”. Gimnazjalistów reprezentowali Iga Dobrucka z piosenką “idontwannabeyouanymore”, Szymon Molęda (“I’m a believer”) oraz Julia Gajda, która w duecie z kolegą wykonała “City of Stars”. Listę występujących licealistów uzupełnili: Zuzanna Poloczek (“Back to Black”), Małgorzata Patrzykowska (“Can’t Help Fallin’ in Love”) oraz perkusista Jan Bieniek z wiązanką piosenek zespołu Queen. Na zakończenie wszyscy wykonali utwór “We are All in This Together”, bo wszyscy zapracowali na sukces tego przedsięwzięcia.

Jedną z największych atrakcji tego dnia była zabawa przygotowana dla publiczności. Szczęśliwcy, którzy na swoich biletach wstępu znaleźli odpowiednie znaczki otrzymywali cenne upominki. , m.in. bilety do Kina Helios, bony na zajęcia sportowe od Luce Arena i Tymon Sport. Organizatorzy koncertu serdecznie dziękują sponsorom za ich wsparcie.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego przedsięwzięcia:
- wykonawcom za zaangażowanie, pasję i chęć dzielenia się talentem,
- publiczności za tak liczną obecność i szczodrość,
- Panu Dyrektorowi BCK za wspieranie naszej inicjatywy,
- panom zajmującym się oświetleniem i nagłośnieniem za to, że jak zwykle wszystko zadziałało doskonale,
- naszemu Absolwentowi- Damianowi Rollowi za nieoceniony wkład w koncert,

Wszystkim, którzy przez wiele miesięcy “Kopal’s got Talent” przygotowywali, składamy wyrazy wdzięczności i podziwu. Życzymy owocnej pracy nad następną edycją wydarzenia.

Karnawał w rytmach disco

W czwartkowe popołudnie tuż przed feriami uczniowie starszych klas szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum mogli się “wyszaleć” na parkiecie w rytm przebojów wybranych przez jednego z najlepszych Dj-ów w naszym regionie- Łuksza Luszczaka z Radia Bielsko.

Na tzw. playliście nie zabrakło nowości- nominowana do Oskara piosenka “Shallow”, utwór “Shotgun” to tylko niektóre przykłady. To jednak klasyki- “Macarena” czy słynny “pociąg”- przyciągnęły na parkiet nawet najbardziej opornych.

Tegoroczna impreza karnawałowa miała- można by rzec- charakter międzynarodowy. Wspólnie bawili się zarówno uczniowie “Kopala”, jak i uczestnicy wymiany- goście z Holandii.

Organizatorzy i uczestnicy zadbali nie tylko o świetną atmosferę, ale i przekąski, które szybko znikały z bufetu. Taniec to jednak bardzo wyczerpujący sport.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę- Panu Łukaszowi za nadanie naszej dyskotece wyjątkowej formy, uczestnikom- za świetny wieczór, który tanecznym krokiem wprowadził nas w ferie.

Do zobaczenia za rok!

Kulig szkolny

8 lutego, w piątek tuż przed feriami, tradycji stało się zadość: uczniowie i nauczyciele Dwujęzycznych Szkół im.W.Kopalińskiego wraz z zagranicznymi gośćmi, którzy przebywali u nas przez ostatni tydzień, wybrali się na kulig do Wisły Czarne.

Urocze miejsce w sercu Beskidów przywitało nas odpowiednią ilością śniegu, a po jakimś czasie aura okazała się dla nas na tyle łaskawa, że wyszło słońce i nad głowami ujrzeliśmy błękit nieba. Każda z trzech grup, na które zostaliśmy podzieleni, mogła doświadczyć następujących atrakcji: wziąć udział w kuligu czyli przejechać się saniami zaprzężonymi w konie i posłuchać opowieści woźnicy, jednocześnie podziwiając piękne widoki; zjeść przesmaczną kiełbasę (upieczoną – oczywiście - na ognisku) z równie pysznym chlebem – a wszystko to w góralskiej kolibie, w której ugoszczono nas serdecznie. Wspaniałą atrakcją pobytu w Wiśle okazały się również gry i zabawy na śniegu, zorganizowane i prowadzone pod czujnym okiem naszych nieocenionych nauczycieli wychowania fizycznego.

Zmęczeni, trochę przemoczeni, ale na pewno bardzo zadowoleni, wróciliśmy do szkoły w godzinach popołudniowych. To było wspaniałe zakończenie półrocza i jednocześnie rozpoczęcie ferii zimowych.

Godziny pracy sekretariatu w czasie ferii

W czasie ferii zimowych sekretariat szkoły czynny będzie w budynku przy ul. Nadbrzeżnej 12 w godzinach 9.00 - 13.00.

Koncert charytatywny


Autorka plakatu: Weronika Łoboda