Witamy w nowym roku szkolnym!

W pierwszy poniedziałek września (nieco później niż zwykle) uroczyście rozpoczęliśmy nowy- 2018/19- rok szkolny, z dużą dozą przyjemności (!) wracając w mury „Kopala”. Przed nami kolejne 10 miesięcy wyzwań, sprawdzianów, kartkówek, testów, konkursów, rannego wstawania, zapomnianych zadań domowych, zagubionych zeszytów, autobusów odwołanych lub takich, w których dane nam było dostrzec tylko tylną tabliczkę z numerem, choć byliśmy już tak blisko przystanku. Ot, szkolna rzeczywistość.

Ale to także czas wspólnych wyjść do kina, teatru, wycieczek, wymian, uroczystości i świąt, przerw spędzonych na zabawach, rozmowach i posilaniu się przed kolejną lekcją. Nie sposób nie wspomnieć o dyskusjach, prezentowaniu i poszerzaniu własnych zainteresowań i o tym, co ze szkołą kojarzy się najbardziej- o zdobywaniu wiedzy i umiejętności przydatnych w dalszym życiu.

U progu kolejnego roku szkolnego życzymy wszystkim- Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom i pozostałym Pracownikom Szkoły, aby był to czas owocnej współpracy, która umożliwi nam wszystkim realizację wspólnych celów.

Powodzenia! Do wakacji jeszcze tylko...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 dla uczniów klas gimnazjum i liceum odbędzie się 3 września 2018r. o godz. 10.00 w budynku szkoły przy ul. Nadbrzeżnej 12 w Bielsku-Białej.

Serdecznie zapraszamy!

Czas pracy sekretariatu

W czasie wakacji sekretariat czynny w budynku przy ul. Nadbrzeżnej 12 w godzinach 9.00-13.00.

PIKNIK RODZINNY

W sobotę odbył się trzeci Piknik Rodzinny, po raz kolejny gościliśmy na terenach Hali Widowiskowo-Sportowej pod Dębowcem. Na scenie zaprezentowali się nasi młodzi (i nieco starsi) artyści, a poza sceną na gości czekały rozmaite atrakcyjne stanowiska - paintball, łucznictwo, malowanie twarzy (również jako szkoła makijażu dla dorosłych), balonikowy raj, naturalne kosmetyki, piłkarzyki, Fun Time, arts&crafts, Fabryka Kreatywności i wiele innych. Dzieci (młodsze i starsze) zabawiał klaun - Mr Popek. Dzięki współpracy ze szkołą tańca Corazon udało się zorganizować warsztaty bębniarskie, Cukiernia Wadowice zapewniła lody, natomiast firma Pepperosso zadbała o catering. Oblegane były również punkty sportowe - rodzinny tor przeszkód, koszykówka oraz piłka nożna i nauka jazdy na rolkach. Mimo żaru lejącego się z nieba udało się rozegrać mecz siatkówki, w którym zmierzyły się drużyny rodziców, uczniów oraz nauczycieli. Puchar Dyrektora w tym roku również pozostał w rękach reprezentacji rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia naszego Pikniku - gospodarzom terenu, partnerom, rodzicom i nauczycielom. Do zobaczenia za rok!

Kopal Chef

Żegnając swoich starszych kolegów, uczniowie klasy II Gimnazjum zaprosili ich do udziału w zmaganiach rodem z programu „Master Chef”. Podzielonych na pięć grup Trzecioklasistów w ich zmaganiach oceniało „profesjonalne” jury- Michael Moran i Magda Gesler, a zmierzyć musieli się z nie lada wyzwaniami.

W odgadywaniu zapachów, obieraniu ziemniaków, ubijaniu piany oraz malowaniu logo szkoły za pomocą ketchupu i musztardy absolwentów naszego Gimnazjum dopingowali ich rodzice, nauczyciele, a przede wszystkim koledzy i koleżanki uczestniczący w uroczystości ich pożegnania.

Wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali pamiątkowe fartuszki, które bardzo się im przydały we wszystkich konkurencjach, a zwycięzcy „Kopal Chef”- kuchenne deseczki z dedykacją;

Kucharskie czapki z głów zdejmujemy
i talentów Wam gratulujemy.
Idźcie w życie kulinarnie, a będzie Wam zawsze fajnie.
Czujcie pismo nosem, a nic Was nie zaskoczy.
Unikajcie bicia piany, a będziecie szanowani.
Na ostrzu noża spraw nie stawiajcie, o relacje z ludźmi dbajcie.
A gdy będziecie w życia rozterce, pamiętajcie,
że przez żołądek zdobywa się serce.