IV Piknik Rodzinny

Jak co roku wielkie święto społeczności Szkół Kopalińskiego przyciągnęło tłumy uczniów i ich krewnych, którzy z dumą oglądali popisy podopiecznych i chętnie brali udział w różnego rodzaju aktywnościach. Sobota, 18 maja uraczyła nas piękną pogodą, a prowadzący imprezę Łukasz Luszczak- redaktor muzyczny Radia Bielsko zadbał o jej wyjątkową oprawę słowno-muzyczną.

Tuż po godzinie 10 na scenie pojawili się przedstawiciele najstarszych klas, prezentując swoje talenty. Były klasyki (I’m still standing” czy “Hit the road, Jack”) oraz utwory mniej znane (“A pearl” na gitarze elektrycznej, “Soon we’ll be found” czy “Hideaway” z akompaniamentem ukulele). Nie zabrakło również tańca (hip-hop, modern jazz), a całą imprezę rozpoczęło trio prezentujące oscarowy hit- “Shallow”.

Gdy scenę opuścili starsi, wypełniła się ona przedstawicielami klas I-III szkoły podstawowej. Kolorowe stroje, ciekawe układy taneczne, entuzjazm i zaangażowanie milusińskich skradły serca publiczności. Najmłodsi nie zapomnieli o zbliżających się uroczystościach swoich rodziców- pięknie odśpiewane piosenki dla mam i tatusiów spowodowały, że niejedna łza wzruszenia popłynęła po policzku. Nie zawiodła także “średnia podstawówka”- uczniowie klas IV-VI pokazali się przede wszystkim od tanecznej strony, dostarczając wrażeń wielbicielom różnych gatunków.

Gośćmi specjalnymi pikniku byli przedstawiciele rodziny Ledów oraz ich przyjaciele, których zespół zaprezentował klasykę światowego “mocnego grania”, robiąc to jak zwykle w doskonałym stylu. Część artystyczną zakończył występ grona pedagogicznego, które brawurowo poradziło sobie z piosenką “Ale to już było” Maryli Rodowicz, bo przecież “z wielu pieców się jadło chleb”...

A co działo się poza sceną? Nie sposób wymienić wszystkiego. Rozgrywki sportowe, eksperymenty fizyczno-chemiczne, malowanie twarzy, zabawy dla starszych i młodszych, losowanie voucherów- to tylko niektóre z atrakcji. Można było samemu pod czujnym okiem uczniów kl. VIIb zrobić sobie mydło czy sól do kąpieli, oddać się w ręce profesjonalnych makijażystek czy wygrać bilety do kina dla całej klasy w językowym “Kole fortuny”. Pośród gości dostrzec można było clownów, którzy zabawiali najmłodszych, a nad głowami- bańki mydlane. Na tę zabawę skusił się chyba każdy. Nie zabrakło “małego co nieco”- kiełbaski z grilla, lody, pyszna lemoniada (motyw cytryny był motywem przewodnim tegorocznej edycji) czy soki owocowe czekały na zmęczonych nadmiarem wrażeń.

Pięć godzin dobrej zabawy, spotkań, rozmów, zmagań w konkursach, popisów artystycznych. Wszystko to przy słonecznej aurze, w przyjacielskiej atmosferze. Kolorowo, różnorodnie, ciepło, mądrze i miło- tak było na pikniku. Tak jest na co dzień w “Kopalu”.

Wszystkim za wszystko dziękujemy! Do zobaczenia za rok!

Z wizytą u sąsiadów

Początek maja to tradycyjnie czas wycieczek szkolnych. Podczas gdy uczniowie szkoły podstawowej zwiedzali Polskę, gimnazjaliści i licealiści odwiedzili sąsiadów, poznając ciekawe miejsca w Czechach i na Słowacji.

Na trasie pierwszego dnia znalazło się m.in. miasteczko Kromeryż, gdzie zobaczyć można pałac biskupi oraz ogrody zamkowe. Cały kompleks wpisany jest na listę zabytków UNESCO. Na tej samej liście znajduje się również przepiękny zespół pałacowy w Lednicach, gdzie zachwycił nas szczególnie majowy ogród, choć przemierzaliśmy go w strugach deszczu. Miasteczko Mikulov pokazało nam swe urokliwe zakamarki oraz “poczęstowało” nas tradycyjnymi przysmakami ze smażonym serem na czele. W Jaskini na Turoldu podziwialiśmy nietoperze, które chyba wyrwaliśmy ze snu, wkraczając na ich teren.

Bratysława przywitała nas piękną pogodą, idealną do zwiedzania. Ulice stolicy wypełniły się przede wszystkim uczniami szkół średnich, którzy głośno manifestowali swą radość z zakończenia edukacji. Zachwycił nas ten zwyczaj. Podobne wrażenie wywarły malownicze ruiny zamku Devin. Cała wycieczka udokumentowana została setkami zdjęć i pozostawi po sobie masę wspomnień także z tych chwil, których nie da się sfotografować.

Z wizytą w Londynie

W dniach 13-17 kwietnia miała miejsce kolejna wycieczka do stolicy Zjednoczonego Królestwa, w której tym razem wzięli udział uczniowie klas 7 oraz ostatniej klasy gimnazjum.

Podczas wyprawy mieliśmy szansę zobaczyć nowe miejsca, zdobyć prawdziwą różdżkę czarodzieja, poznać nowe smaki (słynne English breakfast), popracować nad naszą kondycją fizyczną dzięki całodziennym spacerom po mieście oraz oczywiście podszlifować nasz angielski. Przywieźliśmy nie tylko wiele pamiątek, ale też mnóstwo cudownych wspomnień.

Londyn ugościł nas po królewsku, pokazując przy dobrej pogodzie swe największe skarby. Byliśmy pod siedzibą Elżbiety II, gdzie obejrzeliśmy słynną zmianę warty. Zwiedziliśmy parlament oraz British Museum. Odbyliśmy spacery po najsłynniejszych mostach, wstąpiliśmy do Tower of London oraz National History Museum. Zwiedziliśmy słynne dzielnice- China Town i West End. Byliśmy w ważnych katedrach i innych ciekawych miejscach. Chyba każdy przywiózł zdjęcie z woskową figurą kogoś znanego lub spod Big Bena.

Zmęczeni, ale niezwykle podekscytowani wracaliśmy do kraju. To była jedna z lepszych szkolnych wycieczek.

Sukcesy strzeleckie

Z dumą informujemy o sukcesie naszej drużyny strzeleckiej w składzie: Alex Leda, Mateusz Bryś i Paweł Miszczyk, Chłopcy uplasowali się na trzecim miejscu w finałowej klasyfikacji Bielskiej Ligi Strzeleckiej w kategorii: szkoła podstawowa i gimnazjum.

Starania podejmowane przez cały sezon przyniosły młodym sportowcom miejsce na podium, czego serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnych zmaganiach.

Czas pracy sekretariatu 2.05.2019

Informujemy, że w czwartek 2.05.2019 r. sekretariat będzie nieczynny.